Menu

Užitečné tipy pro nákupy na internetu

6.11.2015 - Nakupování
Užitečné tipy pro nákupy na internetu

Oblíbili jste nakupování na internetu? Není se čemu divit! Nakupovat na internetu je pohodlné a mnohdy i levnější. Nemusíte se tlačit mezi davem lidi v obchodech a dobrou zprávou je i fakt, že na internetu seženete prakticky cokoli. Ovšem i online nákupy mají svá pravidla, která byste rozhodně měli znát ještě před tím, že se pohodlně usadíte a necháte se zlákat pestrou nabídkou. Pojďme si je společně představit.

ID-100115875

Důvěřuj, ale prověřuj

Internetových obchodů je na internetu několik stovek, ba dokonce několik tisíc. Každý si dokáže najít takový e-shop, který mu bude vyhovovat nejen sortimentem, ale i co se týče obchodních podmínek nebo ceny poštovného. Ještě než se ale rozhodnete někde utratit své peníze, zkuste si o daném obchodě něco zjistit. Internetový svět je plný recenzí, které pro vás mohou být užitečným vodítkem. Možná budete nemile překvapeni, že obchod, kde jste chtěli nakoupit, bude mít negativní ohlasy.

Pozor na platbu kartou

Platit na internetu kartou je dnešní standard. Ovšem i tady číhají mnohá úskalí! Kartu používejte jen v těch obchodech, kde budou vaše data šifrována a budete tak mít jistotu, že se k nim nikdo další nedostane a nebude je moci zneužít. Může se vám stát, že vás prohlížeč bude varovat na neplatný certifikát, tak i na to pozor a v takovém případě raději ruce pryč.

Všímejte si lhůty na vrácení zboží

Doba na vrácení zboží se obchod od obchodu liší, tak si na to dejte pozor a všímejte si, jak to má váš vybraný favorit. S tím souvisí i skutečnost, že se nemusíte bát zboží reklamovat, pokud nebude v pořádku. Rozhodně nezastávejte názor, že pokud si to či ono nekoupíte v kamenném obchodě, nemá cenu výrobek vrátit. Má! Jde přece o vaše peníze, takže se nebojte ukázat drápky.

Fotografie publikována se svolením Marin FreeDigitalPhotos.net

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *