Menu

Úspěšný den již od rána? Víme, co pro to musíte udělat!

16.1.2016 - Lifestyle
Úspěšný den již od rána? Víme, co pro to musíte udělat!

Snad nikdo by neodolal představě vstávat každé ráno do nového úspěšného dne, kdy by se vám dobrá nálada lepila na paty a vše, na co byste jen prstíčkem sáhli, by se vám dařilo. Možná ani vás již nebaví ta nudná stereotypní rána, kdy se několik minut přemáháte, abyste vůbec vstali z postele, ještě v polospánku se plížíte do koupelny, kde si odbudete povinnou ranní hygienu a následně si snažíte nastartovat tělo i mysl pořádným hrnkem silného kafe. My naštěstí víme, co musíte udělat pro to, aby byly vaše dny úspěšné a to již od okamžiku, kdy po zazvonění budíku otevřete oči!

ID-100113455

I v maličkostech se skrývá kouzlo!

Nečekejte složité návody, nepochopitelné postupy a rady pocházející ještě z dob našich předků. Pro úspěšný den stačí udělat i obyčejnou maličkost a rázem se vaše nálada i psychické rozpoložení otočí o 180°. Následující řádky vám prozradí hned tři zajímavé tipy, díky kterým již nebudete ráno vstávat rozmrzelí.

  1. Dostatek spánku

    Každý dospělý člověk by měl spát 7-9 hodin, čemuž byste měli přizpůsobit nejen hodinu ranního vstávání, ale i hodinu odchodu do postele. Jestliže musíte vstávat do práce, naplánujte si spánek tak, abyste spali minimálně 7 hodin – i kdyby to znamenalo, že půjdete do postele v deset hodin večer. Vaše tělo spánek potřebuje a ochuzovat se právě v tomto směru může být příčinou mnoha problémů.

  2. Snídaně

    Určitě jste již slyšeli ono známé rčení, že snídaně je nejdůležitějším jídlem celého dne. Pravda to je, ale bohužel na to drtivá většina lidí nebere ohledy a na snídani sami sebe šidí – buďte se odbudou jen hrnkem kávy, nebo si nedají vůbec nic, což je možná ještě horší. Pořádná snídaně vám pomůže se během dne daleko lépe soustředit a navíc nastartuje váš metabolismus, který bude připravený fungovat po celý den.

  3. Rozcvička

    Nikdo po vás nechce, abyste ještě s očima zalepenýma běhali několik koleček okolo vaší ulice nebo abyste se hned po ránu hodinu mučili na rotopedu. Je ale dokázáno, že cvičení ráno je daleko účinnější a efektivnější, nežli cvičení večer. Obyčejná rozcvička na několik málo minut příjemně rozpohybuje vaše tělo, nastartuje organismus a dodá vašemu tělu potřebné hormony, díky kterým se budete lépe soustředit a mít mnohem lepší náladu.

Fotografie publikována se svolením Marin FreeDigitalPhotos.net

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *