Menu

Tina: Víme o ní vše!

13.5.2014 - Párty, Showbyznys, Zábava
Tina: Víme o ní vše!

Tina je momentálně asi nejzářivější slovenskou zpěvačkou za poslední dobu. Jméno Tina je v podstatě umělecká přezdívka, protože jinak je to Martina Csillagová. Už pro svůj řekněme exotický vzhled je celkem předurčena k tomu, aby uměla zpívat. Ale vezmeme to popořádku. Narodila se 11. března 1984 v Prešově. Začala sice studovat herectví, ale kvůli pracovnímu vytížení to přerušila, respektive už ani nedodělala. Před dvěma lety moderovala po boku Leoše Mareše Česko Slovenskou Superstar a také Hlad Česko Slovenska. Při moderování s Leošem Marešem se na ni snesla vlna kritiky, protože jí to prý nejde a neumí udržet emoce, to když vypadl jeden ze soutěžících a ona se u toho rozplakala.

Bohatá tvorba

Tině to s Leošem Marešem po pracovní stránce skutečně slušelo /

Tině to s Leošem Marešem po pracovní stránce skutečně slušelo /

První album pojmenovala jednoduše Tina a spatřilo světlo světa už v roce 2004. Za všechny skladby můžeme zmínit písničku Naša, kde zpívala po boku Čistychova. Za dva roky potom prorazila s albem Chillin, kde hned první singl Viem, že povieš áno, boural jak slovenské, tak i české hitparády. Je to docela velká dvojsmyslná skladba. Druhá vydaná písnička, Kým ty spíš, je pomalá, ale super. Písnička Závislý spadá do kategorie, kterou má nejraději, a to do rnb. Duet Zlaté pláže nazpívala s finalistkou slovenské verze Superstar Zdenkou Prednou. Celkově můžeme říct, že tohle album bylo velmi úspěšné.

V roce 2009 vydala Veci sa menia. Odtud jako blesk vyrazil duet Príbeh, který nazpívala s velmi kontroverzním slovenským raperem Rytmusem. Neméně povedená a úspěšná byla trojice písní z tohoto alba – Veci sa menia, Za svojim stáť, Skôr než uverím. Dvojsečné reakce vyvolala veselá písnička Mám chuť na niečo chladené. Rok 2011 a album S.E.X.Y. Tohle zatím její poslední album vyvolalo doslova šílenství a zajistilo ji pozici Zlaté slavice, poprvé v její kariéře. Album je považováno za nejvíc erotické a dvojsmyslné v historii samostatné slovenské hudby. Už první skladba Prvýkrát, která je vlastně Intro, dávala tušit, že to bude trefa do černého.

První skladba na albu je Mám Ťa v hlave  a stal se z toho obrovský hit. Jde o duet, který si střihla i se Zlatým slavíkem v mužské kategorii Tomim Popovičem. Singlem je písnička Si sám, což opět zbouralo slovenské a hned po nich i české hitparády. Musíme zmínit i písničku Pomaly, která byla v nějaké anketě vyhlášena jako nejvíc erotická a dvojsmyslná skladba v historii slovenské a možná i české populární hudby. Nyní si Tina užívá mateřských povinností, kdy se jí narodil syn Leo, kterého má s fotbalistou Richardem Lásikem.

Štítky:

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *