Menu

Sex a láska – jak to vlastně je aneb sexappeal – lekce 1

29.10.2013 - Párty, Zábava
Sex a láska – jak to vlastně je aneb sexappeal – lekce 1

Co je to vůbec sexappeal? Kde se vzal? Většinou slýcháme ta je ale sexy (ta má sexappeal) a nebo to je krásný chlap ten má sexappeal. Je pravda, že ten kdo je krásný, působí sexy a má dráždivé oblečení disponuje sexappealem? A co je vůbec krásné? Co se líbí jednomu se hned nemusí líbit druhému.

Sexappeal

sexuální atraktivita hraje v našem životě důležitou roli

sexuální atraktivita hraje v našem životě důležitou roli

Sexappeal nebo-li sexuální přitažlivost je termín, který představuje vábení jedince stejného druhu za účelem sexu a rozmnožování. Rozhodně nelze vnímat tento termín povrchním způsobem. Tak jednoduché to zase není. Sexappeal totiž není jen otázkou vkusu ale biologického naprogramování. My všichni umíme zachytit signály potencionálního partnera. A rozhodně to není jen v drahém parfému, vysokých podpatcích a sexy šatech! To by bylo dost jednoduché. Signály a zachycujeme z tváře, křivek, pohybů, tělesných pachů a hlasu.

Podle odborníků jsou ženy sexuálně naprogramovány složitěji než muži. Spousta procesů se odehrává na podvědomé úrovni a my nad nimi nemáme pražádnou kontrolu. Krása není čistě subjektívní a všichni máme naprogramovaný tzv. genetický scénář, který nám přikazuje získat toho nejlepšího partnera a milovat „Pocit“ zamilovanosti.

My všichni máme v sobě sklony jak k monogamii, tak ke střídání partnerů. Jediný pohled dokáže rozpálit touhu a vášeň, která může přetrvat i celý život. Vědci dělali výzkum jak to vůbec je se sexappealem a přišli na několik důležitých informací.

1.    Symetrie tváře. Je ovlivňována už v době před narozením. U lidského plodu by se měly vyvinout dvě stejné poloviny těla, kolem středové osy páteře ale ne vždy se to podaří. Nedostatečná výživa, drobná infekce atd mohou způsobit nepatrné odchylky. Vědci díle zjistili, že krásní lidé se posuzují podle matematické rovnice zvané zlatý řez. Stupnice je od 1 do 10. Většina mužů a žen dalo přednost symetrické tváři. Zlatý řez nerozlišuje mezi mužskou a ženskou krásou. Nicméně vědci zjistili, že ženská tvář se během ovulace mění  a ženy jsou v tomto období více přitažlivější.

o sexappeal se zajímá téměř každý z nás

o sexappeal se zajímá téměř každý z nás

2.    Mít pěkný obličej však není vše. Vědci se opět pustili do zkoumání lidských králíků a dívali se na to z pohledu dnešního světa. Módní časopisy nám říkají, že žena má být útlá, mít dlouhé a štíhlé nohy. Muži v rysu, široká ramena a vypracované břicho. Jak je tomu skutečně doopravdy? Vědci nafotili stovky fotografií, které promítali lidem. Zaměřili se především na nejvíce sledované místa. Což dost stěžovalo pokus, když muži hleděli ženám do dekoltu. Proto postavy upravily jen na siluety a přišli na velmi zajímavou věc. Nejvíc žádané byly ženy s postavou přesýpacích hodin a u mužů to byl rovný vzpřímený postoj s mužnějšími rameny.

3.    Mimo prvního pohledu do tváře,očí, úsměv je to tedy postava, kterou náš mozek podvědomě hodnotí ale není to jen silueta co opačné pohlaví zaujme. Vědci šli s výzkumem ještě dál a zjistili, že velmi důležitou roli hraje pohyb. Jiné skupince žen řekli, že mají chodit na běžícím páse co nejpřirozeněji a druhé skupince řekli, že budou hodnotit jejich přitažlivost. Není pochyb o tom, že muži označili za více sexy ty ženy z druhé skupiny, které při chůzi houpaly bokama. A samozřejmě obráceně. Muži kteří věděli, že budou hodnoceni podle přitažlivosti se nesli jako pávi, ruce od sebe aby vypadali víc mužně a postoj vzpřímený aby dal vyniknout jejich výšce.

Za několik dní přineseme další díl z oblasti sexappeal, takže se určitě těšte a čekujte náš web PártyPlus.cz! S námi budete vědět, jak to vlastně je!

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *