Menu

Pivní pouť v Černé Hoře

4.8.2013 - Koncerty, Zábava
Pivní pouť v Černé Hoře

Tradice pivovaru Černá Hora sahá až do roku 1298, kdy bylo černohorského pivo dopraveno na obřad převodu majetků templářského řádu. S tím byl místní pivovar spjat natolik, že se dokonce stal pivovarem templářským a nesl název Braxatorium Templariorum in Monte Negro.

Cerna_Hora

Letos se koná již 17. Pivní pouť

Od té doby však už uplynuly stovky let a místní pivovar vás i letos zve na tradiční Pivní pouť, která se uskuteční 28. září 2013. Jednat se bude o již sedmnáctou pivní slavnost, při níž návštěvníky čeká bohatý kulturní program, exkurze pivovaru, ukázka tradičních řemesel a v neposlední řadě degustace piv a limonád z černohorského pivovaru. Navštívit lze také nové Muzeum historie pivovarnictví, které se nachází v areálu pivovaru.

Jaké osobnosti do Černé Hory letos zavítají?

Stejně jako loni budou k dispozici hned dvě stanoviště pro vystupující a to na výletišti a na nádvoří pivovaru. Svůj program zde neleznou i děti, na které se těší například klaun Bublín se svojí bubbleshow. Pro dospělé vystoupí Zdeněk Izer se Šárkou Vaňkovou. Zaposlouchat se také můžete do hudby zpěváka Xindla X nebo kapel Mandrage či Tři sestry. Večer navíc vystoupí Kabát revival a celá Pivní pouť bude jako již tradičně zakončena slavnostním ohňostrojem a taneční zábavou.

Každoročně na Pivní slavnosti zavítají tisíce návštěvníků.

Pivovar Černá Hora má i letos připraven bohatý kulturní program

Kudy do Černé Hory?

Nejlépe z Brna vlakem do stanice Rájec-Jestřebí, kde budou po dobu konání Pivní pouti k dispozici tradiční Pivobusy, které zájemce do Černé Hory dopraví. Stejným způsobem se můžete dostat i zpět, jelikož Pivobusy budou jezdit kyvadlově.

Kam pro lístky?

Večer návštěvníky čeká ohňostroj

Večer návštěvníky čeká ohňostroj

Lístky je možné zakoupit na místě v den konání Pivní pouti nebo v předprodeji v místní pivovarské prodejně, kde budou k dostání pochopitelně o něco levněji.

Proč do Černé Hory zavítat?

Kromě kulturního programu a nabídky piv vám pivovar nabídne i oblíbené chmelové limonády a pivní pálenky, což je něco, čím se každý pivovar skutečně pyšnit nemůže.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *