Menu

Nový trend, Twerking – O co vlastně jde

1.1.2015 - Párty
Nový trend, Twerking – O co vlastně jde

V posledních dnech na nás všude koukají ženské zadečky, které se vrtí v divokých, zběsilých pohybech, jakoby je posedl zlý ďábel nebo jakoby tančili africký kmenový bojový tanec. Je otázkou vkusu, zdali se to lidem líbí či nikoli. Otázkou je, kde se tady ten Twerking vlastně vzal?

Twerking skutečně vychází z afrických tanců. Nejde o jeden určitý tanec, ale o kombinaci několika tradičních afrických tanců a starých hip hop tanců z New Orleans. Ať si kdo chce, tvrdí, co chce, ale Twerking má neodmyslitelný a nesmazatelný sexuální podtext. Tento tanec využívá tvarů černošských žen, které mají čím zavrtět. Jenže jakmile se Twerking přenesl do jiných oblastí světa, a to do Ameriky a Evropy, začali tak zadečky vrtět všechny hubené dámy, které nemají na své rachitické postavě čím natřásat. I kdyby však měli čím natřásat, bylo by uměním se Twerking naučit. Jde prostě o tanec, který je stvořen přímo pro černošky a jejich kulturu, která se projevuje v jejich osobnostech.

kratasy

Twerking jako břišní tanec

V podstatě by se dalo říci, že Tweking pracuje se stejnými predispozicemi a stejným nábojem jako břišní tance, které se také hodí jen k orientálním tanečnicím a běloškám moc nejde. Ať se snažíme, jak se snažíme, když budeme tancovat břišní tanec vedle orientální ženy, budeme vypadat jako začátečník. A stejně tak je to s Twerkingem.

Chcete twerkovat?

Možná se v první řadě zamyslete nad tím, zdali chcete přijímat něco, co pro vás není běžné ani přirozené, zdali v tom budete vypadat dobře, nebo vulgárně.

Než člověk začne twerkovat musí zvážit pro a proti.

Štítky: ,

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *