Menu

Drobné krůčky k dokonalé postavě

27.5.2016 - Zdraví
Drobné krůčky k dokonalé postavě

O dokonalé postavě bez jediné chybičky v hloubi duše sní snad každý z nás, bohužel jen málokomu se skutečně podaří oněch vytoužených výsledků dosáhnout. Možná si i vy každoročně dáváte jedno a to samé předsevzetí v podobě snahy o úpravu jídelníčku, více fyzické aktivity a celkově lepšího přístupu ke svému životnímu stylu. Jestliže ale tento proces po několika dnech či týdnech vzdáte a opět se tak postavíte na startovní čáru, pak je náš dnešní článek určený právě vám.

belly-2473_1920

Cestička za dokonalou postavou není krátká a pro mnohé z vás může být i hodně trnitá. Pokud se na ni ale vydáte, chce to hlavně vydržet a nevzdávat se po prvním neúspěchu. My vám prostřednictvím dnešních řádků prozradíme, že i drobnými krůčky můžete svého cíle dosáhnout daleko rychleji!

Základem je dostatek spánku

Spánkem strávíme třetinu našeho života, což je jasným důkazem toho, že jej ke svému životu neodmyslitelně potřebujeme. Jen málokdo si ale uvědomuje, že pokud sám sebe na spánku šidí, jedině si tím škodí. Věděli jste, že studie potvrdily tvrzení, že lidé, kteří málo spí, mají daleko větší sklony k obezitě? Tak se nad tím zkuste zamyslet a místo ponocování nebo naopak brzkého vstávání si pěkně pospěte, vždyť si to zasloužíte.

Nenechte se zlákat reklamou

Jen málokdo by v dnešní době nesledoval televizi, jejíž neodmyslitelnou součástí jsou i reklamy. Ty na vás ze všech stran útočí nejrůznějšími produkty a přípravky, mezi nimiž se samozřejmě velmi často objevuje i jídlo. Jakmile ale zhlédnete reklamu v televizi propagující nádherně opečený steak, jen stěží odoláte a nedopřejete svým chuťovým buňkám také něco tak podobně lahodného. Tímhle způsobem toho ale sníte více, než byste měli a to je špatně.

Zatočte s lenivostí

Nešvarem spousty z vás je snaha co možná nejvíce věcí si ulehčit. Místo schodů tak jezdíte výtahem a do obchodu vzdáleného od vašeho domu pět minut cesty jezdíte autem. Není to zbytečné? Tak to zkuste jinak! Místo výtahu si do svého patra pěkně vyjděte pěšky, stejně tak i v práci nebo kdekoli jinde – zkrátka všude, kde to jen bude možné, dejte přednost aktivitě před pohodlností. A že to máte do obchodu jen pět minut? Tak na co startujete auto? Pěkně se projděte, hezky tam i zpátky!

Když kávu, tak černou

Bez kávy si by svůj život dokázal představit jen málokdo. Stále více lidí podléhá tomuto populárnímu nápoji, se kterým startují každý den a s největší pravděpodobností s ním i své dny končí. Jestliže ani vy neodoláte šálku lahodné kávy, tak si ji dávejte pouze černou a to bez jakýchkoli dalších přísad – cukru, mléka apod.

Obrázek: pixabay.com

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *