Menu

Červené nebo bílé víno? Které je lepší?

3.6.2013 - Relax, Zábava
Červené nebo bílé víno? Které je lepší?

Víno patří zcela jistě mezi oblíbené alkoholické nápoje nejednoho Čecha. Někdo si pod pojmem víno představí sklenici koupenou třeba ze supermarketu ve slevě, jiný zase jedině kvalitní archivní víno z těch nejlepších odrůd. Víno se dá jistě pít při mnoha příležitostech. Měli byste ho mít vždy po ruce!

Nejzákladnější rozdělení vína je na červené a bílé, samozřejmě existuje i jiná kategorizace, tak třeba na vína suchá, polosuchá, ovocná a podobně. Každý by však měl vědět, jaké konkrétní víno se hodí k dané situaci.

Ke klasickému pití někde ve vinotéce sáhne zajisté každý podle svého mínění. Někdo má rád červené víno, jiný zase bílé víno. Avšak přece jen u některých příležitostí, respektive hlavně pokrmů není tak úplně jedno, jestli připravíte bílé nebo červené víno.

Víno a jídlo

Insaccati con formaggio e vino rossoBílé víno se hodí především ke světlým masům, jedná se tak například o ryby, drůbež nebo telecí maso. Ideální je i ke světlým omáčkám a v neposlední řadě k sýrům. Také zeleninové saláty a bílé víno se skvěle doplňují. Červené víno je potom dobré obecně ke tmavším pokrmům, tedy k hovězímu masu. Po červeném víně můžete sáhnout rovněž, budete-li si pochutnávat na nejrůznějších dezertech či cukrovinkách.   

Určitě se vyplatí nakoupit opravdu kvalitnější vína, buď přímo od vinařů, případně ve specializovaných prodejnách. Říká se, že z dobrého vína nebolí hlava, může to tak být jakási pomůcka na odpověď, bude-li vás zajímat, jestli je víno, které právě pijete kvalitní. Vyhledejte si informace o víně, je to zajímavé čtení, díky kterému se vám budou sbíhat sliny a snadněji si tak ve velké nabídce vyberete i vy! Víno je alkoholický nápoj, který se hodí pít téměř kdykoliv, dokonce je i zdravé!  

Štítky: ,

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *